معرفی ویدئویی متر نواری توسن

متر نواری توسن

نواری عام‌ترین و بعد از خط‌کش ساده‌ترین وسیله اندازه‌گیری است که در جعبه‌ابزار هر کسی پیدا می‌شود. متر نواری توسن از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. قسمت اول یک فنر مارپیچ نواری است که با انحنایی که در راستا عرض خود دارد راستای خود را تا طول مشخصی حفظ می‌کند و یک بدنه که به قفل و دستگیره و … مجهز شده است.

دلایل خرابی متر نواری:

یکی از شایع‌ترین دلایل خرابی متر نواری فلزی، وارد آمدن ضربه‌های سنگین به بدنه آن است. گاهی اوقات پیش می‌آید متر از دست استاد کار یا از روی داربست یا در حال جابجایی به چندین متر آن‌ طرف و محاسبات نادرست شما به مقصد نمی‌رسد و به زمین برخورد می‌کند.

این کار بین اساتید بسیار رایج است. برخی دوستان متر را تا جایی که ممکن هست باز می‌کنند و فشار زیادی به فنر داخل متر وارد می‌شود. این فشار زیاد در مترهای ارزان قیمت باعث شکستن پایه فنر و در مترهای با کیفیت‌تر باعث افت توان کشش فنر داخل خواهد شد. شرکت ابزار توسن برای حل مشکل متر نواری رونیکس، ۲۰ سانتی‌متر پایانی متر را بدون شماره باقی می‌گذارند. یکی از راه های دیگری که شرکت توسن برای حل این مشکل ارائه داده مترهای نواری با طول های متفاوت ۳، ۵ و ۷ متری است. دقت کنید متر مورد استفاده باید متناسب با ابعاد اندازه گیری انتخاب شود.

sajede hedayatian
ارسال دیدگاه