نکات خرید چکش تخریب

نکات خرید چکش تخریب

چکش تخریب چیست؟

چکش تخریب یا Demolition Hammer یک ابزار قدرتی است که مخصوص تخریب سازه طراحی شده است. معمولا پرقدرت و سنگین است و بنابراین به‌منظور تخریب انواعی از مواد، از دیوارهای گچی گرفته تا کف‌های بتنی، استفاده می‌شود. استفاده از چکش تخریب برای انجام عمل تخریب، فقط محدود به دیوارهای بتنی نمی شوند بلکه هر محیطی که دارای ضخامت زیاد و اندازه بزرگی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع زیادی از چکش در بازار موجود است. برای انتخاب بهترین چکش، نیازست که از ویژگی‌های این ابزار آگاه باشید.

 

انواع چکش تخریب

ویژگی هایی که در خرید چکش تخریب باید مد نظر داشت:

 قلم تخریب:

در چکش‌های تخریب انواع مختلفی از قلم ‌ها برای کاربردهای مختلف وجود دارند. عموما این قلم ها با نام HEX یا شش گوش در بازار عرضه می شوند. مثلا قلم نوک تخت که با استفاده از این قلم برای تخریب لبه ‌ها و بخش‌ های ظریف می توان با کنترل بیشتری کار کرد و یا قلم نوک تیز  جهت انجام تخریب های با عمق بیشتر استفاده می‌شود. بسیاری از تولیدکنندگان، مانند رونیکس، پوکا، لکا، توسن و … چکش تخریب هایی در انواع دسته های وزنی با دنباله مته‌های نوع SDS (شش گوش) تولید می‌کنند.

قدرت دستگاه:

در انتخاب چکش تخریب مناسب، عوامل بسیار نقش دارند. یکی از آنها قدرت تخریب دستگاه است که معمولا با واحد ژول مشخص می شود.

وزن چکش تخریب:

در بتن کن‌ها یک سری قطعات اضافه برای سیستم چرخشی طراحی شده است. لذا به علت درگیری این قطعات، استهلاک‌ بتن‌کن‌ زیاد بوده و هزینه بیشتری را به ما تحمیل می کند، هر چند از این قابلیت دستگاه استفاده نکنیم.

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب این ابزار  وزن چکش است که هر چه ابزار سنگین تر باشد قدرت آن (ژول) نیز افزایش می‌یابد. هرچه میزان وزن و حجم آن افزایش می‌یابد مصارف آن نیز بزرگتر، صنعتی تر و از تخریب دیوار به کف تبدیل می شود. این ابزار با وزن سبک که معمولا وزن آنها از ۳ الی ۶ کیلوگرم است، جهت تخریب دیواره‌های داخلی و خارجی استفاده می‌شود. از تخریب هایی که وزن آنها از ۱۱ الی ۳۰ کیلوگرم می‌باشد جهت تخریب سطوح کف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نوع دسته چکش تخریب:

تخریب هایی که دارای مکانیزم پیشرفته AVS (لرزش گیر) می باشند که مانع از انتقال انرژی برگشتی و لرزش به دست کاربر می شود.این تکنولوژی با خنثی کردن بخشی از ضرباتی که به دسته کاربر منتقل می‌شود مانع خستگی کاربر در مدت زمان کوتاه است.

اقلام همراه چکش تخریب:

چکش تخریب ها نیاز به نگهداری و مراقبت دارند، حتی زمانی که با آنها کار نمی‌کنید! داشتن یک کیف نگهدارنده باعث جلوگیری از ضربه و نفوذ گرد و خاک به درون دستگاه می‌شود. اگر این کیف حمل دارای چرخ باشد که چه بهتر! به راحتی و بدون نیاز به صرف انرژی زیاد برای حمل ،می‌توانید چکش خود را حمل نمایید. توجه داشته باشید برخی از شرکت‌های عرضه کننده این دستگاه از جمله شرکت توسن، رونیکس، هیوندای، پوکا و.. به همراه این محصول قلم‌های تخریب رایگان عرضه می‌کنند که در قیمت نهایی و انتخاب آنها نقش مهمی ایفا می‌کنند.

با توجه به نکات فوق، لازم است برای خرید و استفاده از بتن‌کن‌ها تحقیق کاملی از طریق سایتهای اینترنتی و یا افراد با تجربه انجام دهیم تا بتوانیم بهترین، کارآمدترین و ارزان‌ترین انتخاب را داشته باشیم. علاوه بر این با مطالعه دقیقتر دفترچه راهنما و آگاهی از امکانات و خصوصیات هر ابزاری می توانیم عمر مفید آن را افزایش دهیم و حداکثر بهره وری را ایجاد نماییم و از هزینه های اضافی تا حد امکان بکاهیم.

sajede hedayatian
ارسال دیدگاه