نکات نگهداری از چکش تخریب

نکات نگهداری از چکش تخریب

برای استفاده درست و بهینه از چکش تخریب باید به نکاتی جهت نگهداری این دستگاه توجه کرد. ما برای راحتی شما این نکات را در سایت بدوتولز به صورت لیست تهیه کرده ایم تا برای شما به راحتی در دسترس باشد.

استفاده از زاویه مناسب:

به منظور بهره گیری از بهترین بازخورد چکش تخریب، زاویه‌‌ی ضربه زدن و کوبیدن بر روی یک سطح باید بین ۴۵ الی ۹۰  درجه باشد.  مصرف‌کننده می‌تواند با استفاده از دسته دراز این چکش‌ها، بیشترین نیرو را تولید کند و در نتیجه تقریبا به هر چیزی رسوخ کند.استفاده از این ابزار نیاز به یک فشار سنگین و محکم دارد، اگر شخص تخریب کننده، فشار محکم و پایداری را به دسته  وارد نماید، عمل تخریب به خوبی انجام می پذیرد. اما اگر این فشار دارای عدم ثبات باشد و فشار محکمی بر روی دسته وارد نشود ممکن است سر چکش دچار لغزش شده و این عمل باعث ایجاد مشکل جدی شود. شخصی که عمل تخریب را به چکش تخریب انجام می دهد نباید دقیقا به صورت مستقیم عملیات تخریب را انجام دهد. به این معنی که نقطه ای که قرار است تخریب شود باید با کمی زاویه مورد تخریب قرار گیرد.

مطالعه و آگاهی در مورد دستورالعمل ها:

قبل از شروع به کار با چکش تخریب، حتما دستورالعمل ها و نحوه کار با دستگاه مطالعه شده تا از بوجود آمدن حوادث بعدی پیشگیری شود. همچنین به اپراتور تا زمانی که دفترچه راهنما مربوط به ابزار را مطالعه نکرده، اجازه کار با دستگاه را ندهید.

چکش تخریب

دستکاری نکردن دستگاه:

به هیچ وجه سعی بر تغییر و اصلاح دستگاه چکش تخریب نکنید، زیرا ممکن است ایمنی و کارکرد دستگاه مختل شود. هر دستگاهی برای وظیفه ای خاص طراحی و ساخته شده است.

به کار بردن دستگاه مناسب:

به هیچ وجه از یک چکش تخریب کوچک برای کاری با حجم بزرگ استفاده نکنید. توجه به ظرفیت دستگاه و انتخاب آن با توجه به حجم پروژه جز مواردی است که باید به آن توجه کامل داشته باشید.

عدم حضور افراد در محل کار:

در محلی که با چکش تخریب کار می کنید به هیچ وجه کودکان و عابران حضور نداشته باشند، همین طور به کودکان اجازه ندهید که دستگاه را به دست بگیرند، زیرا وسیله بازی نیست و بسیار می تواند خطرآفرین باشد.

تناسب رابط برق با سیم دستگاه:

خروجی برقی که از آن برای چکش تخریب استفاده می کنید باید با سیم برق دستگاه تناسب داشته باشد، از آداپتور یا هر وسیله ی ارتباطی دیگر استفاده نکنید. دستکاری نکردن سیم برق چکش تخریب و تناسب داشتن خروجی برق، از صدمات الکتریکی جلوگیری می نماید. همین طور در هنگام کار با چکش از تماس بدن با سطوح زمین مثل لوله، رادیاتورها و یخچال که احتمال اتصال بدنه و برق گرفتگی را به وجود می آورد، خودداری نمایید.

عدم قرار گیری چکش تخریب در فضای باز:

به هیچ وجه ابزار برقی را  در مجاورت باران و رطوبت قرار نگیرد. اگر آب وارد قسمت الکتریکی دستگاه شود، صدمات ناشی از برق گرفتگی افزایش می یابد.

چکش تخریب پوکا

محافظت از سیم برق چکش تخریب:

از سیم برق نامتعارف برای دستگاه چکش تخریب استفاده نکنید. همین طور سیم برق  را از حرارت، روغن، لبه های تیز و قسمت های گردنده دستگاه دور نگه دارید. سیم برق آسیب دیده دستگاه خطر صدمات برق را دوچندان می نماید.

اگر قرار است از چکش در محلی که مرطوب است استفاده شود، حتما از قطع کننده مدار جهت حفاظت استفاده گردد.

سیگار نکشیدن هنگام کار با چکش تخریب:

در هنگام کار با دستگاه چکش تخریب، به هیچ وجه سیگار نکشید. نیکوتین موجود در سیگار سبب گردیده خون به خوبی در داخل دست و انگشتان جریان پیدا نکند و خطرات آسیب ناشی از لرزش های دستگاه دوچندان شود.

هوشیاری کامل هنگام کار :

در زمان هوشیاری کامل با دستگاه چکش کار نموده و به محیط محل کاری اشراف کامل داشته باشید. همین طور در زمان خستگی، تحت تاثیر دارو، مصرف الکل و عدم هوشیاری از دستگاه چکش تخریب استفاده نکنید. کار کردن در این شرایط احتمال آسیب توسط دستگاه را به شدت افزایش می دهد.

بازرسی و تعمیر و نگهداری :

چک کردن قلم ها:

استفاده از یک ابزار کند و غیرقابل استفاده باعث می شود عملکرد و کارآیی دستگاه کاهش پیدا کند. قبل از کار با چکش تخریب از تیز بودن قلم ها اطمینان کامل حاصل نمایید.

چک کردن اتصالات مربوط :

به صورت دوره ای از محکم بودن پیچ ها و بست ها اطمینان حاصل کنید و قبل از شروع به کار پیچ ها را مجددا سفت کنید. اگر پیچ ها شل باشند باعث صدمات و آسیب دیدگی به دستگاه و اپراتور می شوند.

چک کردن موتور :

موتور چکش تخریب یکی از مهمترین بخش های آن می باشد که باید به صورت کامل چک شود تا آسیب دیده نباشد یا با آب تماس نداشته باشد. عدم بررسی این قسمت ها قبل از کار با آن باعث صدمات جدی می شود.

چک کردن زغال :

زغال دستگاه که ارتباط بین الکتروموتور و قسمت متحرک را برقرار می کند پس از مدتی کار کردن دچار فرسودگی می شود، که می بایست با یک زغال نو تعویض شود. در هنگام جا زدن ذغال چکش تخریب دقت داشته باشید که زغال ها به درستی جا بخورد.

چکش تخریب لکا

چرا باید چکش تخریب را به صورت آنلاین از بدوتولز خریداری کرد؟

در سایت بدوتولز می‌توانید چکش تخریب را به صورت آنلاین و با بهترین قیمت به منظور انجام تخریب‌های موفقیت‌آمیز، خریداری کنید. می‌توانید چکش تخریب را از طریق ویژگی‌های مختلفی مانند قابلیت آنها در تعداد تخریب در دقیقه، انرژی برخورد و ظرفیت دریل کردن، انتخاب کنید. چکش‌های تخریب را از میان نام‌های تجاری مختلف مانند توسن، رونیکس، لکا، آنکور، پوکا و دیگر برندها ی موجود در بدوتولز انتخاب کنید. به علاوه، می‌توانید چکش را از نظر تخریب در دقیقه و انرژی برخورد بررسی کنید. این شرکت تخفیف‌های انحصاری برای نام‌های تجاری برتر و یک تجربه خرید آنلاین بی‌نقص ارائه می‌دهد. می‌توانید پرداخت را به‌راحتی از طریق کارت‌های اعتباری انجام دهید. برای دریافت هرگونه مشاوره حرفه‌ای، می‌توانید با ما از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۸۴۲۲۵۳۰ و یا دپارتمان مشاوره بدوتولز در ارتباط باشید.

sajede hedayatian
ارسال دیدگاه